Aktualności

ferie

Ferie w Mieście

Centrum Kultury i Sportu serdecznie zaprasza na Ferie w Mieście (16-27.02.2015)

Organizowane przez nas rok rocznie zajęcia w okresie ferii zimowych, cieszą się niemałym zainteresowaniem zarówno dzieci jak i rodziców. Mamy nadzieję, że i w tym roku będzie podobnie. Na uczestników czekają różne atrakcje, m.in.: zajęcia sportowe, artystyczne, wycieczki, warsztaty, pokazy, wyjazdy do kina i na basen.

449483a5bb9f244bcc835ba7f3912151

Wystawa malarstwa Bartka Talarczyka

talarczyk_baner

Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach
Galeria w Pałacu Vauxhall

zaprasza na

wystawę malarstwa Bartka Talarczyka

M O J A
NIERZECZYWISTOŚĆ

23 stycznia 2015, piątek, godz.19.00

Po przeszło 7 latach zapraszamy na kolejną wystawę malarstwa Bartka Talarczyka, krakowskiego malarza urodzonego w Czarnym Potoku koło Łącka, który przez wiele lat mieszkał i tworzył w Krzeszowicach. Jubileuszowa wystawa na 30. lecie pracy twórczej w roku 2007 miała tytuł „Powroty”. Wystawa, którą artysta zaprezentuje obecnie pozostaje nadal tematycznie w jedynym, niepowtarzalnym świecie Talarczyka, konsekwentnie budowanym od początku drogi twórczej. To dla nas świat nierzeczywisty, przestrzeń baśniowa, tak oswojona przez artystę,że wydaje się jedyną bezpieczną arkadią i przy tym świat tak charakterystyczny, tak indywidualny, że niemożliwe jest go pomylić z innym malarstwem.
Artysta nadal snuje swoją własną opowieść, tworząc mityczną przestrzeń malarską, łagodną, bezpieczną ale
i urzekającą swoją nasyconą barwnością. Bo Talarczyk to przy tym świetny kolorysta, zestawiający odważnie wyraziste barwy swojej malarskiej rzeczywistości.

Jazda-na-lyzwach-kalorie

Lodowisko

Zapraszamy na sztuczne lodowisko przy Szkole Podstawowej nr.2 w Krzeszowicach

codziennie:
8.00 – 14.00 – szkoły
16.00 – 21.00 – ogólnodostępne

soboty, niedziele, święta
9.00 – 14.00
16.00 – 21.00

Polecamy

_mg_1534

Majówka Hrabiny Zofii oraz Źródło Sukcesu

zrodlo

Szóstą Majówkę Hrabiny Zofii spokojnie możemy zaliczyć do tych bardzo udanych. Organizatorzy mocno trzymali kciuki za pogodę i ta mimo drobnych problemów pierwszego dnia, świetnie dopisała. Dzięki temu nasi statyści przebrani w historyczne stroje mogli swobodnie się zaprezentować spacerując po krzeszowickim rynku, a bez nich nie byłoby tego wyjątkowego klimatu.

zdrojanie

Zespół Tańców Świata ZDROJANIE

NOWY NABÓR – WRZESIEŃ 2012!

Informacje: 602 726 353

Wszystkich, zainteresowanych tańcem i muzyką folkową, ludową, czy też tradycyjną – wybierz to, co najbardziej do Ciebie przemawia – zapraszamy do działającego od września 2010 roku przy CKiS w Krzeszowicach zespołu.

Galerie